2022. nov 05.

Hasznos alkalmazások Erasmushoz, Törökországba 2.0

írta: Németh Szilveszter
Hasznos alkalmazások Erasmushoz, Törökországba 2.0

Folytatom telefonos applikációs blogposztomat, amiben saját tapasztalatokkal, tippekkel szolgálok mindenkinek.

screenshot_20221102-141643_one_ui_home.jpg




CFR calatori:
Ha netalántán valaki ugyanezt a vonatos módszert választaná az ideutazáshoz akkor ez az app volt az, amit egy óra keresés után megtaláltam, és a segítségemre volt. A magyar Máv start elvirá-hoz hasonló app változata, nemzetközi vonatjáratokat lehet vele megnézni. Románia központú, de nagyon jó.

Whatsapp: Én mielőtt kiutaztam nem használtam ezt az appot egyáltalán, itt viszont ez az a platform ami a mindennapi kommunikáció részét képezi. Az egyetem, az ESN group, mindenki itt, ezen keresztül kommunikál.

Analog clock: Az agyam sokkal jobban képest analóg óra segítségével gondolkodni térben és időben, és jobban érezni az időt.

Istanbul Tour Blink: Ez az app lényegében hasonló a fent említett Turkey apphoz, annyiban jobb, hogy itt konkrétan le tudsz foglalni kirándulásokat, hajóutakat, és azonnal oda is irányít az oldalra, az árakat is látod, továbbá, hogy mi tartozik bele a kirándulásba.

Isbike: Itt is van ilyen e-bike, még nem próbáltam, de mindenképp ki fogom milyen itt biciklizni a Boszporusz, vagy az Aranyszarv öböl mellett. A városi élethez annyira nem tartozik hozzá a biciklizés, de itt is van lehetőség úgy látszik. Itt egy youtube videó, ahol a srác érthetően és szórakoztatóan bemutatja a folyamatát, nekem kedvet csinált hozzá :) https://www.youtube.com/watch?v=Fxsps23bG90&ab_channel=FatihYayla

Tunnelbear:(VPN app) Sajnos ez az app amit útálok, de sajnos szükséges. Törökországban az internet mérsékelten korlátozott. Például az összes pornó oldal levan tiltva, de a wikipédia is korlátozott,
továbbá, például néhány oldal csak Magyarországról látogathó, mondjuk egy focimeccset ha megnéznél, vagy akár RTL moston ha visszanéznél valamit.
De ha internacionális beállítottságú vagy, és külföldi oldalakat akarsz látogatni, akkor szükséges, még ha fáj is, fizetni érte havi 3600 Ft-ot. Ha pedig Magyarországra mész VPN-nel például akkor néhány Török oldalt nem enged meglátogatni, legyen az például az itteni tanulmányi rendszer, vagy akármi más, úgyhogy néha játszom a VPN ki-be kapcsolgatásával. (több eszközről is használható egy előfizetéssel, tehát laptopomon és
a telefonomon is használom)screenshot_20221105-103342.jpg

Offline maps: Úgyszintén egy nagyon jó app, érdemes többször megnyitni, és azokra a helyekre közelíteni amit feltehetőleg nézni fogsz a jövőben, és akkor az app oda koncentrál és még részletesebben utcákra lebontva megjeleníthetővé teszi, és később bármikor jó minőségben látható offline. Távolságot mérni is lehet az appban. Rengeteg beállítás van, egy kis offline map appról beszélünk, de akár órákat is el lehet ebben az appban tölteni, főleg ha olyan beállítottságú vagy.

Nagyon sok app használ már magnetic sensort, hogy a compass/iránytű tudjon működni.
Egy utazónak ez nagyon jól tud jönni, olyannyira is hogy például telefonvásárlásnál nézni fogom ezentúl. Sajnos amit itt vettem Török telefont nem képes erre :(
screenshot_20221105-103449.jpg

24.hu, (vagy akármilyen egyéb Magyar hírportál.): Szimplán jót tesz, olvasni a hazai helyzetről, és nem lemaradni a történesekről amik országunkban történnek.

 

Kaspersky: Vírusirtó, minimális az éves díja. (7500Ft) Sok telefonnak van beépített vírusvédelme, de szerintem megéri egy jó vírusirtót beszerezni, elvégre pénzeket mozgatunk, néha Wi-fire csatlakozunk, esetleg megbízhatatlan oldalakat látogatunk meg, vagy olyan linket nyitunk meg amit nem kellene. Sokszor jön is hozzá frissítés.
Miket tud?
-Automatikus víruskeresés, te állítod be mikor hogy.
-Biztonságos böngészés, hozzáköt például a Google Chromehoz, és onnantól kezdve, biztonságosan böngészel, mert blokkolja a veszélyes linkeket, a fishing szoftvereket, és malware programokat.
- appokhoz vagy mappákhoz betudsz állítani plussz védelmet, és mondjuk screen lockkal tudod feloldani őket.
-SMS biztonság figyelmeztetést küld ha veszélyes az sms, például van benne egy megbízhatatlan link, vagy phising scam. De a whatsappodat is megvédi!
- Telefonon is belehet, de itt is létrehozhatsz tiltólistát a bejövő kéretlen számoktól.
-Hol van a telefonom? Ha ellopják a Kasperskyn keresztül(weboldal), meg lehet találni a telefont, de emelett irányítani is lehet. letörölni az adatokat a telefonról, vagy ha ki akarják cserélni a simet blokkolja a telefont, titkos szelfit csinál a tolvajról. De a vírusirtót sem törölheti le csak az általam megadott kóddal vagy ujjlenyomattal.
- És még pár biztonsági kütyü például biztonságos qr kód szkennelés stb..
- Van egy beépített VPN-je is amire elő lehet fizetni olcsóbb mint a tunnelbear, gondolkozom rajta.

-Notepad. - Ez a legszimplább notepad ami létezik a neten. megnyitod azonnal írhatsz és automatikusan ment. (best)

(következő témáim között lesz az ESN group bemutatása, egyetemi élet, vizsgák, úgyhogy érdemes követni)

Szép napot kívánok mindenkinek!


R.Szilveszter

Szólj hozzá